Správa zařízení pomocí cloudu

Služby typu MDM (Mobile Device Management) jsou na trhu již od dob prvních chytrých telefonů. Společnosti využívají těchto služeb pro správu a řízení mobilních zařízení které tak chtěly zároveň chránit. V dnešní době, se jako mobilní zařízení bere zároveň stanice s Windows 10 nebo zařízení Apple.

Řízení firemních zařízení pomocí cloudové služby Microsoft Endpoint Management (Intune), vám pomáhá řešit problémy každodenního IT. Správné využití této služby je závislé na správném nastavení bezpečnostních pravidel které tak pomáhají chránit firemní data a uživatele před možnými útočníky.

Správná implementace vám zajistí jednoduchou správu firemních PC, laptopů, mobilních telefonu a tabletů které můžete řídit na základě vašich potřeb.

Nahrazení Active Directory

Pomocí správného nasazení a spojením služeb Microsoft 365, můžeme docílit úplného nahrazení klasického on-premise Active Directory. Odpadnou vám tak velice drahé náklady na nákup a provoz serverů s patřičnými licencemi. S využitím funkce Windows Autopilot se dostanete do stavu kdy nebude muset probíhat zdlouhavá příprava uživatelských PC a Laptopů s Windows 10 nebo MacOS.

Řízení aplikací

Udržování aplikační jednotnosti je pro společnosti důležité hlavně z důvodu náhlých a nechtěných aktualizací aplikací, které tak mohou znepřístupnit důležité firemní aplikace. Pomocí správného aplikačního modelu můžete tak předejít problémům a ušetřit tak čas strávený nad jejich řešením.

Správa mobilních telefonů

Mobilní telefony jsou v dnešní době brány jako plnohodnotné pracovní stanice na kterých se dnes nachází citlivá firemní data. Tyto zařízení je taktéž potřeba chránit a spravovat. Ochrana pomocí Micorosft Endpoint Managementu je možná na zařízení Android a Apple.